Web, Masaüstü ve Mobil platformlarda uygulama geliştirme çalışmaları için analiz, tasarım ve yazılım geliştirme faaliyetlerinde bulunan uzman bir ekip bulunmaktadır. Özelikle Telekom, Su, Elektrik ve Gaz gibi enerji dağıtım şirketlerinin ihtiyaç duydukları coğrafi bilgi sistemi projelerinin gerçekleştirilmesi ve Entegre Bilişim Sistemi ile uyumlu hale getirilmesi konularında başarılı çözümler sunmaktadır.

EMİ Grup Open Geospatial Consortium (OGC) standartlarına uygun,CBS konusunda uluslararası öneme sahip, endüstri standardı ESRI teknolojisi üzerine ArcEMİ adlı bir yazılım geliştirmiştir.

ArcEMİ, enerji dağıtım sistemindeki diğer standart yazılım ve ekipmanlarla (Abone bilgi sistemi, ERP, SCADA sistemleri, DMS/OMS sistemleri, Telemetri sistemleri, saha, işgücü yönetimi, EPDK iş süreçlerinin CBS’ye uyarlanması) entegre olabilmektedir.

Web teknolojileri ile uyumlu çalışabilecek şekilde düzenlenen ArcEMİ, ilgili şebekeyle ilgili bilgilere nerede olursanız olun erişim ve kontrol imkânı sunmaktadır. ArcEMİ Veri Giriş Modülü, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Kullanıcı; veri girişi yaparken, olası hataları en aza indirecek biçimde uyarılarla yönlendirilmektedir.

Farklı seviyelerde kullanıcı yetkilendirme özelliği ile veri güvenliği korunurken, tüm şebeke paydaşları dağıtım şebekesi genelinde yapılan işlemlere gerçek zamanlı olarak erişebilmektedir.

ArcEMİ Yazılımları

Arcgis teknolojisi kullanılarak geliştirilen ArcEMİ yazılımları aşağıdaki bileşenlerden oluşmaktadır.

–     ArcEMİ Desktop

–     ArcEMİ Web

–     ArcEMİ Mobil

–     ArcEMİ Rapor

–     ArcEMİ Entegrasyon

–     ArcEMİ Yetki YönetimiArcEMİ Web Uygulama

ArcEMİ Masaüstü Uygulama

ArcEMİ Mobil Uygulama


EMİ Grup enerji sektöründe aşağıdaki aşamalardan oluşan çok sayıda projeyi başarı ile gerçekleştirmiştir. Söz konusu projeler içerisinde müşterilerine

– Mobil Cihazlar İle Sahadan Veri Toplama

– Veritabanı Tasarım ve Veri Aktarım İşlemleri

– Uygulama Yazılımlarının Geliştirilmesi

– Bakım ve Güncelleme

 hizmetlerini sunmuştur.

 

VARLIK YÖNETİMİ

CBS projelerinde bilgileri depolanan duran ve hareketli varlıkların daha iyi yönetebilir, kullanım ömrünü uzatabilir, varlık getirisini artırabilir çözümler üretilmesi için Varlık Yönetim çözümü için gerekli çalışmalar başlatılmıştır.

Kapsamlı kurumsal varlık yönetimi çözümü sunmakta olan IBM Maximo ürününün de çözüm ortaklığı olmuştur. 

EMİ Grup sahip olduğu birikimini kullanarak varlık yönetimini CBS ile zenginleştirmeyi hedeflemektedir.

Bu sayede duran ve hareketli varlıklar ile ilgili ihtiyaç taleplerinin toplanması, satın alma sürecinin yönetilmesi, arıza ve bakımlarının takibi, sahada açık iş emirlerinin ve ekiplerin takip edilmesinde CBS aktif bir şekilde kullanılacaktır.


en_US