Logo

Coğrafi Bilgi Sistemleri

Web, Masaüstü ve Mobil platformlarda uygulama geliştirme çalışmaları için analiz, tasarım ve yazılım geliştirme faaliyetlerinde bulunan uzman bir ekip bulunmaktadır. Özelikle Telekom, Su, Elektrik ve Gaz gibi enerji dağıtım şirketlerinin ihtiyaç duydukları coğrafi bilgi sistemi projelerinin gerçekleştirilmesi ve Entegre Bilişim Sistemi ile uyumlu hale getirilmesi konularında başarılı çözümler sunmaktadır.

EMİ Grup Open Geospatial Consortium (OGC) standartlarına uygun,CBS konusunda uluslararası öneme sahip, endüstri standardı ESRI teknolojisi üzerine ArcEMİ adlı bir yazılım geliştirmiştir.

ArcEMİ, enerji dağıtım sistemindeki diğer standart yazılım ve ekipmanlarla (Abone bilgi sistemi, ERP, SCADA sistemleri, DMS/OMS sistemleri, Telemetri sistemleri, saha, işgücü yönetimi, EPDK iş süreçlerinin CBS’ye uyarlanması) entegre olabilmektedir.

Web teknolojileri ile uyumlu çalışabilecek şekilde düzenlenen ArcEMİ, ilgili şebekeyle ilgili bilgilere nerede olursanız olun erişim ve kontrol imkânı sunmaktadır. ArcEMİ Veri Giriş Modülü, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Kullanıcı; veri girişi yaparken, olası hataları en aza indirecek biçimde uyarılarla yönlendirilmektedir.

Farklı seviyelerde kullanıcı yetkilendirme özelliği ile veri güvenliği korunurken, tüm şebeke paydaşları dağıtım şebekesi genelinde yapılan işlemlere gerçek zamanlı olarak erişebilmektedir.

ArcEMİ Yazılımları

Arcgis teknolojisi kullanılarak geliştirilen ArcEMİ yazılımları aşağıdaki bileşenlerden oluşmaktadır.

– ArcEMİ Desktop

– ArcEMİ Web

– ArcEMİ Mobil

– ArcEMİ Rapor

– ArcEMİ Entegrasyon

– ArcEMİ Yetki Yönetimi